Market ve esnafta e-ticaret dönüşümü! 'Rekabet etme şansı artıyor'

  • 5.05.2021
Market ve esnafta e-ticaret dönüşümü! 'Rekabet etme şansı artıyor'

Market ve esnafta e-ticaret dönüşümü! 'Rekabet etme şansı artıyor'

Bir yıldır tüm dünyayı etkisi altına alan koronavirüs salgınına bağlı olarak alınan tedbirler kapsamında uygulanan “sokağa çıkma kısıtlaması” nedeniyle e-ticaret’e yönelen firmalar avantajlı hale geldi.

Düzce’de faaliyet gösteren yerel marketler ile esnaflar e-ticarete geçerek müşterilerine hizmet vermeye başlıyor. 

   Koronavirüs salgını kapsamında alınan tedbirler nedeniyle uygulanan “sokağa çıkma kısıtlaması” nedeniyle İçişleri Bakanlığı, 81 ilin valiliğine ‘market tedbirleri’ konulu genelge gönderdi. Bu genelge kapsamında Düzce’deki yerel marketler e-ticarete geçerek müşterilerine hizmet vermeye devam ediyor.

   Düzce’nin yerel markası olan Serbay Interactive Ajans’ın Başkanı Görkem Özdemir, yaptığı açıklamada; "Pandemi döneminde bir çok sektör ve iş yeri yasaklardan dolayı ekonomik olarak etkiledikleri için ticaretlerini durdurmak zorunda kaldı.

   Biz Serbay Interactive olarak işletmeleri e-ticarete yönlendirerek ticaretlerini 7 gün 24 saat yapacakları şekilde tüm alt yapılarını hazır hale getiriyoruz. 

   Özellikle büyük zincir marketlerle büyük bir yarış içinde olan yerel marketlerimizi e-ticaret’e yönlendirerek rekabet etme kapasitelerini güçlendirerek ticaretlerini aralıksız devam etmelerini sağlıyoruz".

   Artan talebe yanıt vermeye çalışan Serbay Interactive'in e-ticaret sektöründe yatırımlarına hız kesmeden devam ettiğini belirten Özdemir, çeşitli kampanyalar, indirimler ve desteklerle bu süreçte Düzce’li esnafın yanında olacaklarını belirtti.

Google
Facebook
E-Ticaret Bilgi Platformu
Bolu Teknoloji Geliştirme Bölgesi
Yerli Üretim
Tayyare Limanı Dergisi: Mart Nisan 2022

Tayyare Limanı Dergisi: Mart Nisan 2022

Markalaşma süreci için pek çok reçete yazılır. Geleneksel pazarlama yöntemlerinden sıyrılarak dijitalleşen ve gelişen pazarda markalaşma, müşterilere ulaşma kolaylığı sayesinde daha kolay gözükebilir. Ancak bu hedefleriniz söz konusu olduğunda yeterli gelmeyebilir. Globalde, yerelde, sektörde lider olma hedefiniz olabilir. Bu sebeple markalaşma sürecini her yönüyle ele alıp ona göre aksiyon almanız gerebilir. İşte bu sebeple bizler de sizlere kendi reçetemizi yazdık. Büyük markalar neye önem veriyor? Neye dikkat ediyor? Büyük şirketlere ciddi marka değeri ve sadakati kazandıran hususlar nelerdir? Elimizden geldiğince konuları ele almaya çalıştık. Marka stratejileri haricinde markanız için yapmanız gereken bir diğer husus da markanızı tescillemek. Bu konu hakkında sektörde yıllarca çalışmış ve yüzlerce markanın oluşumunda rol almış marka danışmanı İbrahim Köksal ile birlikte keyifli bir röportaj gerçekleştirdik. Özkan Gözütok’un marka olmak için önemli olan kilometre taşlarını belirttiği yazısı ile birlikte bu sayımızda markalaşma adına merak edilen kafalardaki soru işaretlerine yardımcı olalım istedik. Dergimizi hazırlayan ekibimizin ortak derdi olan markalaşma, bizim için en öğretici sayılarımızdan biri oldu. Büyük bir keyifle hazırladığımız Tayyare Limanı Dergisi’ni umarım siz de keyif alarak takip ediyorsunuzdur. Markalaşmanın en önemli kriterlerinden biri hikayeleşme, hikayeleştirme. Bizim hikayemiz de bu dergi. Peki, sizin marka olabilir bir hikayeniz var mı?