Market ve esnafta e-ticaret dönüşümü! 'Rekabet etme şansı artıyor'

  • 5.05.2021
Market ve esnafta e-ticaret dönüşümü! 'Rekabet etme şansı artıyor'

Market ve esnafta e-ticaret dönüşümü! 'Rekabet etme şansı artıyor'

Bir yıldır tüm dünyayı etkisi altına alan koronavirüs salgınına bağlı olarak alınan tedbirler kapsamında uygulanan “sokağa çıkma kısıtlaması” nedeniyle e-ticaret’e yönelen firmalar avantajlı hale geldi.

Düzce’de faaliyet gösteren yerel marketler ile esnaflar e-ticarete geçerek müşterilerine hizmet vermeye başlıyor. 

   Koronavirüs salgını kapsamında alınan tedbirler nedeniyle uygulanan “sokağa çıkma kısıtlaması” nedeniyle İçişleri Bakanlığı, 81 ilin valiliğine ‘market tedbirleri’ konulu genelge gönderdi. Bu genelge kapsamında Düzce’deki yerel marketler e-ticarete geçerek müşterilerine hizmet vermeye devam ediyor.

   Düzce’nin yerel markası olan Serbay Interactive Ajans’ın Başkanı Görkem Özdemir, yaptığı açıklamada; "Pandemi döneminde bir çok sektör ve iş yeri yasaklardan dolayı ekonomik olarak etkiledikleri için ticaretlerini durdurmak zorunda kaldı.

   Biz Serbay Interactive olarak işletmeleri e-ticarete yönlendirerek ticaretlerini 7 gün 24 saat yapacakları şekilde tüm alt yapılarını hazır hale getiriyoruz. 

   Özellikle büyük zincir marketlerle büyük bir yarış içinde olan yerel marketlerimizi e-ticaret’e yönlendirerek rekabet etme kapasitelerini güçlendirerek ticaretlerini aralıksız devam etmelerini sağlıyoruz".

   Artan talebe yanıt vermeye çalışan Serbay Interactive'in e-ticaret sektöründe yatırımlarına hız kesmeden devam ettiğini belirten Özdemir, çeşitli kampanyalar, indirimler ve desteklerle bu süreçte Düzce’li esnafın yanında olacaklarını belirtti.

Google
Facebook
E-Ticaret Bilgi Platformu
Bolu Teknoloji Geliştirme Bölgesi
Yerli Üretim
Tayyare Limanı Dergisi: Ağustos 2021

Tayyare Limanı Dergisi: Ağustos 2021

2021 yılı ile beraber Bolu Abant İzzet Baysal Üniversitesi Bolu Teknoloji Geliştirme Bölgesi’nde Ar-Ge merkezimizi faaliyete geçirdik. Ar-Ge merkezimiz ile beraber attığımız bu adım sayesinde yeni umutlara ve yeni hayallere yelken açtık. Biz de dergimizin bu sayısında Ar-Ge merkezimizde yaptığımız çalışmaları yansıtalım istedik. "Tayyare Limanı, umutların ve hayallerin yükseldiği liman" mottosu ile başka bir şehre, yeni insanlara ve yeni markalara kucak açıyoruz. Ar-Ge merkezimiz ile dijitalleşen dünyada kendimize bir kapı da biz açıyor ve yeni insanlarla yeni bir geleceğe adım atmayı hedefliyoruz. Bu doğrultuda kendi bünyemizde yaratıcı projelere destek verebilecek ve aynı zamanda onlara gerekli özgürlüğü de sağlayabilecek gelişim merkezimizin kapılarını yenilikçi bütün fikirlere açıyoruz. Dergimizin bu sayısında, ‘Doğanın Sesi Türkiye, Var Bir Hikayesi, Kreatifin Keşfi, Konuşulanlar’ ve daha birçok bölümü size sunuyor ve keyifli okumalar diliyoruz.