“Bolu Teknokent Ar-Ge Merkezimiz İle Daha Güçlü Olacağız”

  • 18.08.2021
“Bolu Teknokent Ar-Ge Merkezimiz İle Daha Güçlü Olacağız”

“Bolu Teknokent Ar-Ge Merkezimiz İle Daha Güçlü Olacağız”

Düzce özelinde 11 yıldır çalışmalarını sürdüren, yazılım ve reklam alanında başarı grafiğini sürekli yükselten Tayyare Limanı, bünyesinde yer alan Serbay ve Kod8 grubu markalarına ait Ar-Ge faaliyetlerini il dışına çıkarmaya hazırlanıyor. Tayyare Limanı, bu kapsamda Bolu Teknokent Ar-Ge merkezini Bolu ve bölge işletmeleriyle buluşturuyor.

Yeni yapılanmalarına yönelik değerlendirmelerde bulunan Serbay Interactive Ajans Başkanı Görkem Özdemir, Tayyare Limanı bünyesinde yer alan Serbay ve Kod8 grubu olarak kuruldukları günden bu yana sürekli olarak değişen teknolojiye ayak uydurmak, yenilikçi ve Ar-Ge çalışmalarının önceliklerinin başında geldiğini, Serbay ve Kod8’in tüm ürün ve markalarını geleceğe yönelik inşa ettiklerini ve her bir ürün ve markanın ayrı ayrı Ar-Ge niteliği taşıdığını dile getirdi.

 

2021 yılının başından itibaren Bolu Abant İzzet Baysal Üniversitesi ve Bolu Teknoloji Geliştirme Bölgesi A.Ş. ile iş birliği çalışmalara başladıklarını kaydeden Özdemir, hazırlıklarının tamamlandığını ve Kod8 Yazılım Teknolojileri Ar-Ge merkezini hayata geçirdiklerini sözlerine ekledi.


ÖZDEMİR; “AR-GE MERKEZİMİZİN ÇÖZÜM ORTAKLARIMIZA HAYIRLI OLMASINI DİLİYORUM”

Özdemir, açıklamalarının sonunda şu ifadeleri kullandı;
“2011 yılında kurdugˆumuz ‘Serbay’ markasının ve ‘Tayyare Limanı’ bünyesinde yer alan diğer marka ve ürünlerimizin gelişmesini sektörümüze ve KOBİ’lere duyurmanın heyecanını yas¸ıyoruz. Bu süreçte çeşitli sektörler için projeler ve yazılımlar ürettik. Bu ürettiğimiz proje ve yazılımların daha da ilerleyebilmesi için Bolu İzzet Baysal Üniversitesi’yle iş birliği yaparak Bolu Teknoloji Geliştirme Bölgesi’nde Ar-Ge merkezimizi açmış bulunmaktayız. Ar-Ge merkezimizin Serbay ailesine, çalışanlarımıza ve çözüm ortaklarımıza hayırlı olmasını diliyorum.”


GÖZÜTOK; “YEPYENİ BİR SERÜVENE BAŞLIYORUZ”

Serbay Interactive Ajans Başkan Yardımcısı Özkan Gözütok ise “Bolu’da açtığımız Ar-Ge merkezimiz ile yepyeni bir serüvene başlıyoruz. Ürettiğimiz projelerin derinliğini ve kalitesini arttırmak adına Bolu İzzet Baysal Üniversitesi bünyesinde akademik kadrodaki öğretim üyelerinin ve öğrencilerinin desteğiyle çalışmalarımızı her geçen gün arttıracağız. Önümüzdeki yıllarda Ar-Ge harcamalarına ayırdıgˆımız kaynak, toplam gelirimizin %27’sini olus¸tururken, personellerin ise %51’inin Ar-Ge alanında çalıs¸masını planlamaktayız” diye konuştu.


BAYRAKLI; “AR-GE MERKEZİMİZ İLE BOLU’DAKİ ÇALIŞMALARIMIZI DA HIZLANDIRMIŞ OLACAĞIZ”

Serbay Interactive Stratejik Planlama Sorumlusu Serkan Bayraklı, “10 yıllık süreçte Ar-Ge, inovasyon ve dijital dönüşüm her zaman ilk önceliklerimiz arasında oldu. 2021 yılı ve Ar-Ge ofisimizin, Ar-Ge çalışmalarımızı hızlandırdığımız bir yıl olmasını diliyorum. Bolu Teknokent Ar-Ge merkezimiz ile daha da güçlü olacağımıza yürekten inanarak, Ar-Ge merkezimiz ile Bolu’daki çalışmalarımızı da hızlandırmış olacağız” dedi.

Google
Facebook
E-Ticaret Bilgi Platformu
Bolu Teknoloji Geliştirme Bölgesi
Yerli Üretim
Tayyare Limanı Dergisi: Mart Nisan 2022

Tayyare Limanı Dergisi: Mart Nisan 2022

Markalaşma süreci için pek çok reçete yazılır. Geleneksel pazarlama yöntemlerinden sıyrılarak dijitalleşen ve gelişen pazarda markalaşma, müşterilere ulaşma kolaylığı sayesinde daha kolay gözükebilir. Ancak bu hedefleriniz söz konusu olduğunda yeterli gelmeyebilir. Globalde, yerelde, sektörde lider olma hedefiniz olabilir. Bu sebeple markalaşma sürecini her yönüyle ele alıp ona göre aksiyon almanız gerebilir. İşte bu sebeple bizler de sizlere kendi reçetemizi yazdık. Büyük markalar neye önem veriyor? Neye dikkat ediyor? Büyük şirketlere ciddi marka değeri ve sadakati kazandıran hususlar nelerdir? Elimizden geldiğince konuları ele almaya çalıştık. Marka stratejileri haricinde markanız için yapmanız gereken bir diğer husus da markanızı tescillemek. Bu konu hakkında sektörde yıllarca çalışmış ve yüzlerce markanın oluşumunda rol almış marka danışmanı İbrahim Köksal ile birlikte keyifli bir röportaj gerçekleştirdik. Özkan Gözütok’un marka olmak için önemli olan kilometre taşlarını belirttiği yazısı ile birlikte bu sayımızda markalaşma adına merak edilen kafalardaki soru işaretlerine yardımcı olalım istedik. Dergimizi hazırlayan ekibimizin ortak derdi olan markalaşma, bizim için en öğretici sayılarımızdan biri oldu. Büyük bir keyifle hazırladığımız Tayyare Limanı Dergisi’ni umarım siz de keyif alarak takip ediyorsunuzdur. Markalaşmanın en önemli kriterlerinden biri hikayeleşme, hikayeleştirme. Bizim hikayemiz de bu dergi. Peki, sizin marka olabilir bir hikayeniz var mı?