E-ticaret sitesi nasıl yapılır?

  • 18.08.2020

E-ticaret sitesi nasıl yapılır?

Fiziki mağazası bulunan işletmelerin aynı zamanda bir e-ticaret sitesinin bulunması önemlidir. Mağazanıza gelen müşterilerinizin tekrar alışveriş yapmak istediğinde sizlere ulaşabilmesi ve e-ticaret siteniz üzerinden sipariş verebilmesi önemlidir. Müşteri kazanmak ne kadar zor ise, mevcut müşterilerinizi de kaybetmek bir o kadar kolaydır. İşletmelerin, mağaza ve firma yöneticilerinin sürekli aklında acaba e-ticaret nasıl yapılır? E-ticaret sitesi nasıl kurulur? E-ticaret sitesi kurmanın maliyetleri nelerdir? E-ticaretin faydaları nelerdir? gibi sorular geçmektedir.

Özetle e-ticaret nasıl yapılır?

Kısaca özetlemek gerekirse, E-ticaret sayesinde kendi ürünlerinizi mevcut müşteri kitlenize ve yeni müşteri adayınız olan kullanıcılara pazarlayabilirsiniz. E-ticaret sayesinde markanız ve firmanız internetten alışveriş yapan kullanıcılar tarafından daha fazla bilinir ve bu da satış adetlerinize olumlu olarak yansır.

E-ticaret sitesi nasıl yapılır ve yayına alınır?

E-ticaret yapmak için ihtiyacınız olan, satışa sunabileceğiniz ürünlerinizin olması ve bunları satışa sunacağınız bir e-ticaret sitenizin olmasıdır. E-ticaret sitesi yapmak için bir yazılımcıya veya e-ticaret tasarımına ihtiyacınız olmadığı gibi, özel bir yazılım, tasarım yaptırmak için onbinlerce dolar harcamanıza gerek yoktur. IdeaSoft’un sunduğu e-ticaret paketleri ile çok düşük maliyetler ile de e-ticaret sitenizi yapabilirsiniz.

10 yılı aşkın e-ticaret tecrübemiz ile bugüne kadar 5.000’den fazla işletmeyi e-ticaret ile buluşturarak, satışlarını arttırmalarına ve işlerini e-ticarete taşımalarına yardımcı olduk.

Siz de e-ticaret paketlerimizi inceleyebilir ve sektörünüz için uygun olan çözümleri e-ticaret danışmanlarımız ile görüşerek bugün e-ticaret’e başlayabilirsiniz.

Google
Facebook
E-Ticaret Bilgi Platformu
Bolu Teknoloji Geliştirme Bölgesi
Yerli Üretim
Tayyare Limanı Dergisi: Mart Nisan 2022

Tayyare Limanı Dergisi: Mart Nisan 2022

Markalaşma süreci için pek çok reçete yazılır. Geleneksel pazarlama yöntemlerinden sıyrılarak dijitalleşen ve gelişen pazarda markalaşma, müşterilere ulaşma kolaylığı sayesinde daha kolay gözükebilir. Ancak bu hedefleriniz söz konusu olduğunda yeterli gelmeyebilir. Globalde, yerelde, sektörde lider olma hedefiniz olabilir. Bu sebeple markalaşma sürecini her yönüyle ele alıp ona göre aksiyon almanız gerebilir. İşte bu sebeple bizler de sizlere kendi reçetemizi yazdık. Büyük markalar neye önem veriyor? Neye dikkat ediyor? Büyük şirketlere ciddi marka değeri ve sadakati kazandıran hususlar nelerdir? Elimizden geldiğince konuları ele almaya çalıştık. Marka stratejileri haricinde markanız için yapmanız gereken bir diğer husus da markanızı tescillemek. Bu konu hakkında sektörde yıllarca çalışmış ve yüzlerce markanın oluşumunda rol almış marka danışmanı İbrahim Köksal ile birlikte keyifli bir röportaj gerçekleştirdik. Özkan Gözütok’un marka olmak için önemli olan kilometre taşlarını belirttiği yazısı ile birlikte bu sayımızda markalaşma adına merak edilen kafalardaki soru işaretlerine yardımcı olalım istedik. Dergimizi hazırlayan ekibimizin ortak derdi olan markalaşma, bizim için en öğretici sayılarımızdan biri oldu. Büyük bir keyifle hazırladığımız Tayyare Limanı Dergisi’ni umarım siz de keyif alarak takip ediyorsunuzdur. Markalaşmanın en önemli kriterlerinden biri hikayeleşme, hikayeleştirme. Bizim hikayemiz de bu dergi. Peki, sizin marka olabilir bir hikayeniz var mı?