Pinterest Nedir?

  • 18.08.2020

Pinterest Nedir?

İnternet ortamında kullanıcıların beğendikleri resimleri, kendi panolarına yerleştirmelerini, iliştirmelerini sağlayan bir sosyal medya platformudur. İsmi İngilizce’de “pin” (iğnelemek) ve “interest” (ilgi alanı) kelimelerinin birleşiminden gelmektedir

Pinterest ne işe yarar?

 

Pinterest sosyal platformu, üyelerine Facebook ve Twitter’da olduğu gibi kendine ait bir sayfa (kendi tabirleri ile pano) sağlar. Browsera indirebilen basit bir uygulaması ile kullanıcılarına, beğendikleri veya kendi yüklemek istedikleri resimleri sayfalarındaki panolara iliştirme şansı verir. Böylece kişiler hem kaybetmek istemedikleri resimleri saklayabilir ve tutabilirler, hem de bu resimleri başkaları ile paylaşabilirler. E-ticaret firmaları için de bu platform, ürünlerinin resimlerini paylaşabilecekleri ve ilgilenenleri kendi sitelerine çekebilecekleri, trafik sağlayacakları önemli bir sosyal medya mecrasıdır.

Pinterest, Pin it uygulaması nedir?

Pin it (iğnelemek), Pinterest’in, web sitelerini gezerken sevdiğiniz ve beğendiğiniz resimleri kendi profilinize yüklemenize yardımcı olan uygulamasıdır. Böylece hem arşivlemiş olursunuz, hem de sizi takip eden çevreniz bu görsellerden faydalanabilmektedir.

Google
Facebook
E-Ticaret Bilgi Platformu
Bolu Teknoloji Geliştirme Bölgesi
Yerli Üretim
Tayyare Limanı Dergisi: Mart Nisan 2022

Tayyare Limanı Dergisi: Mart Nisan 2022

Markalaşma süreci için pek çok reçete yazılır. Geleneksel pazarlama yöntemlerinden sıyrılarak dijitalleşen ve gelişen pazarda markalaşma, müşterilere ulaşma kolaylığı sayesinde daha kolay gözükebilir. Ancak bu hedefleriniz söz konusu olduğunda yeterli gelmeyebilir. Globalde, yerelde, sektörde lider olma hedefiniz olabilir. Bu sebeple markalaşma sürecini her yönüyle ele alıp ona göre aksiyon almanız gerebilir. İşte bu sebeple bizler de sizlere kendi reçetemizi yazdık. Büyük markalar neye önem veriyor? Neye dikkat ediyor? Büyük şirketlere ciddi marka değeri ve sadakati kazandıran hususlar nelerdir? Elimizden geldiğince konuları ele almaya çalıştık. Marka stratejileri haricinde markanız için yapmanız gereken bir diğer husus da markanızı tescillemek. Bu konu hakkında sektörde yıllarca çalışmış ve yüzlerce markanın oluşumunda rol almış marka danışmanı İbrahim Köksal ile birlikte keyifli bir röportaj gerçekleştirdik. Özkan Gözütok’un marka olmak için önemli olan kilometre taşlarını belirttiği yazısı ile birlikte bu sayımızda markalaşma adına merak edilen kafalardaki soru işaretlerine yardımcı olalım istedik. Dergimizi hazırlayan ekibimizin ortak derdi olan markalaşma, bizim için en öğretici sayılarımızdan biri oldu. Büyük bir keyifle hazırladığımız Tayyare Limanı Dergisi’ni umarım siz de keyif alarak takip ediyorsunuzdur. Markalaşmanın en önemli kriterlerinden biri hikayeleşme, hikayeleştirme. Bizim hikayemiz de bu dergi. Peki, sizin marka olabilir bir hikayeniz var mı?