Pinterest Nedir?

  • 18.08.2020

Pinterest Nedir?

İnternet ortamında kullanıcıların beğendikleri resimleri, kendi panolarına yerleştirmelerini, iliştirmelerini sağlayan bir sosyal medya platformudur. İsmi İngilizce’de “pin” (iğnelemek) ve “interest” (ilgi alanı) kelimelerinin birleşiminden gelmektedir

Pinterest ne işe yarar?

 

Pinterest sosyal platformu, üyelerine Facebook ve Twitter’da olduğu gibi kendine ait bir sayfa (kendi tabirleri ile pano) sağlar. Browsera indirebilen basit bir uygulaması ile kullanıcılarına, beğendikleri veya kendi yüklemek istedikleri resimleri sayfalarındaki panolara iliştirme şansı verir. Böylece kişiler hem kaybetmek istemedikleri resimleri saklayabilir ve tutabilirler, hem de bu resimleri başkaları ile paylaşabilirler. E-ticaret firmaları için de bu platform, ürünlerinin resimlerini paylaşabilecekleri ve ilgilenenleri kendi sitelerine çekebilecekleri, trafik sağlayacakları önemli bir sosyal medya mecrasıdır.

Pinterest, Pin it uygulaması nedir?

Pin it (iğnelemek), Pinterest’in, web sitelerini gezerken sevdiğiniz ve beğendiğiniz resimleri kendi profilinize yüklemenize yardımcı olan uygulamasıdır. Böylece hem arşivlemiş olursunuz, hem de sizi takip eden çevreniz bu görsellerden faydalanabilmektedir.

Google
Facebook
E-Ticaret Bilgi Platformu
Bolu Teknoloji Geliştirme Bölgesi
Yerli Üretim
Tayyare Limanı Dergisi: Ağustos 2021

Tayyare Limanı Dergisi: Ağustos 2021

2021 yılı ile beraber Bolu Abant İzzet Baysal Üniversitesi Bolu Teknoloji Geliştirme Bölgesi’nde Ar-Ge merkezimizi faaliyete geçirdik. Ar-Ge merkezimiz ile beraber attığımız bu adım sayesinde yeni umutlara ve yeni hayallere yelken açtık. Biz de dergimizin bu sayısında Ar-Ge merkezimizde yaptığımız çalışmaları yansıtalım istedik. "Tayyare Limanı, umutların ve hayallerin yükseldiği liman" mottosu ile başka bir şehre, yeni insanlara ve yeni markalara kucak açıyoruz. Ar-Ge merkezimiz ile dijitalleşen dünyada kendimize bir kapı da biz açıyor ve yeni insanlarla yeni bir geleceğe adım atmayı hedefliyoruz. Bu doğrultuda kendi bünyemizde yaratıcı projelere destek verebilecek ve aynı zamanda onlara gerekli özgürlüğü de sağlayabilecek gelişim merkezimizin kapılarını yenilikçi bütün fikirlere açıyoruz. Dergimizin bu sayısında, ‘Doğanın Sesi Türkiye, Var Bir Hikayesi, Kreatifin Keşfi, Konuşulanlar’ ve daha birçok bölümü size sunuyor ve keyifli okumalar diliyoruz.